o Sztokholmie

Piękna panna Hedvig, zalotna mieszczka Gęgawa, odważny szyper Olof, kontrowersyjna królowa Kristina, a także inna Kristina, dzielnie odpierająca szturm duńskich wojsk… – to zaledwie kilka z postaci, których „miłości i dramaty” przytacza książka.

Historyczne daty ograniczone są w niej do niezbędnego minimum, podobnie jak i szczegóły jakże ciekawej, wiekowej architektury. Tym razem podążamy szlakiem dawnych mieszkańców samego serca stolicy Szwecji, od koronowanych głów po  służbę a wszystko w nastrojowej oprawie najstarszych części Sztokholmu.


Oto tematyczny przewodnik-spacer po trzech przylądkach, na których powstał Sztokholm i które do dziś są sercem stolicy.
Nasza trasa wiedzie od zielonej wysepki z Parlamentem, poprzez pełne kolorytu Stare Miasto, do szacownego Riddarholmen, gdzie czeka wiekowy kościół, dawne pałace i taras z pięknym widokiem na wodę. Robimy 28 przystanków, a z każdym miejscem wiąże się jakaś opowieść. Czasem niejedna.
Książka zawiera ponad 200 zdjęć i całe 28 orientacyjnych mapek; - do każdego przystanku jedną. Jest praktyczna podczas zwiedzania, i równie ciekawa, czytana gdziekolwiek.

Autorka, Krytstyna Kierebinski, jest historykiem sztuki z wieloletnim doświadczeniem przewodnika wycieczek. Mieszka w Sztokholmie od blisko czterdziestu lat, od kilku prowadzi w mediach społecznościowych stronę Hej Sztokholm


Link do zakupu ebooka na platformie Apple Books

Linki do zakupu wersji papierowej na platformie Amazon:

Amazon.pl

Amazon.se

Amazon.com